Współpraca naukowa

Dzięki nowoczesnemu zapleczu aparaturowemu oraz wiedzy zdobytej podczas współpracy naukowej i w wyniku doświadczeń badawczych, prowadzimy zaawansowane prace badawczo-rozwojowe, które znajdują zastosowanie wdrożeniowe w budownictwie. Obecnie w laboratorium prowadzone są projekty:
  • Technologia inteligentnej pielęgnacji wewnętrznej niskoskurczowych kompozytów cementowych o obniżonym śladzie węglowym finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju RP. W ramach projektu powstają optymalizacje kompleksów pielęgnacyjnych umożliwiających minimalizację odkształceń skurczowych wraz z redukcją śladu węglowego betonu referencyjnego.
    Projekt jest realizowany z naukowcami z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz pracownikami przedsiębiorstwa Astra Technologia Betonu Sp. z o.o.
    Czas realizacji projektu: 2023 - 2026 r.
  • Evaluation of Plastic Sleeve Shrinkage Test Method finansowany przez Texas Department of Transportation (USA). Projekt dotyczy standaryzacji w normach AASHTO obowiązujących w USA metody PST (Plastic-Sleeve Test / Polish Shrinkage Test) do pomiaru skurczu autogenicznego i skurczu przez wysychanie kompozytów cementowych.
    Projekt jest realizowany z naukowcami z Department of Civil and Environmental Engineering Auburn University (USA) oraz Maseeh Department of Civil, Architectural and Environmental Engineering University of Texas at Austin (USA).
    Czas realizacji projektu: 2024 - 2026 r.
Nieustannie powiększamy zasoby aparaturowe laboratorium, aby tematyka prowadzonych badań naukowych była o zasięgu międzynarodowym. Obecnie poszukujemy doktorantów do prowadzenia badań naukowych i przygotowania rozpraw doktorskich na temat:
  • Skurcz chemiczny kompozytów cementowych na spoiwach wysokobelitowych
    i siarczanoglinowych
    .
  • Kinetyka pękania plastycznego kompozytów cementowych nowej generacji.
W ramach prowadzonych badań wspieramy w zdobywaniu indywidualnych projektów badawczych i stypendiów dla młodych naukowców, publikacji w czasopismach JCR oraz w nawiązywaniu współpracy z przemysłem. Posiadamy w tym duże doświadczenie, dlatego jeśli interesuje Cię praca naukowa w obszarze odkształceń skurczowych, zapraszamy do kontaktu.

Poszukujemy również współpracy z naukowcami z uczelni technicznych w celu prowadzenia wspólnych badań w ramach projektów badawczych i artykułów naukowych. Jeśli tematyka naszych badań wydaje Ci się interesująca i mogłaby wzbogacić analizę materiałową Twoich prac naukowych, zapraszamy do kontaktu.